Wycieczka do Mediolanu

mar 2, 2021 przez

Wycieczka do Mediolanu

Mediolan nie bez powodu nazywany jest stolicą mody i architektury. Jedno z największych włoskich miast miało wpływ na twórczość największych kreatorów mody w historii, inspirując Gianniego Versace i Domenico Dolce z duetu Dolce i Gabbana. Jego historyczne budowle powodują, że miasto to stanowi muzeum wystawiające samo siebie. Szerokie ulice reprezentacyjne poprzecinane są przez wąskie, klimatyczne uliczki, pełne knajpek i lodziarni.
W obrębie metropolii znajdują się aż trzy lotniska, dlatego potoki turystów płyną równomiernie przez cały rok. Ponadto nieopodal znajduje się urocze miasto Bergamo, do którego regularnie latają samoloty tanich linii lotniczych.

Atrakcje w Mediolanie

Mediolan co warto zobaczyć? To pytanie, na które nie da się odpowiedzieć w kilku zdaniach. Symbolem miasta jest monumentalna Katedra Narodzin św. Marii w Mediolanie. Świątynia znajduje się na Piazza Duomo, a więc w ścisłym centrum Mediolanu, i stanowi perłę architektury gotyckiej. Turyści podziwiają wspaniałe kolumny i witraże, a na dachu katedry znajduje się punkt widokowy, z którego roztacza się piękny widok na miasto. Miejsce to szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom historii, sztuki sakralnej i niesamowitych budowli o ponadczasowym charakterze.

Najpiękniejsza galeria handlowa na świecie

Galeria handlowa Vittorio Emanuele II powstała w XIX wieku i jest jedną z najciekawszych i najbardziej imponujących budowli o takim charakterze. Jest również najstarszą galerią w całym kraju. Swoją nazwę zawdzięcza pierwszemu królowi Królestwa Włoch, Wiktorowi Emanuelowi II. Jej serce stanowi kopuła z żelaza i szkła, a liczne butiki, kawiarnie, księgarnie i salony umieszczone są w kamieniczkach w stylu neorenesansowym. Każdy element tak zwanego “salonu miasta” zachwyca. Liczne płaskorzeźby i mozaikowa posadzka przywodzą na myśl odległe czasy i pięknie kontrastują ze współczesnymi witrynami sklepów. Galeria jest dziś ważnym punktem orientacyjnym w mieście i pozycją obowiązkową dla tych, którzy spędzają urlop w Mediolanie.

 

Podobne

Tagi