Akcesoria i ubiór dla pięściarza

cze 5, 2020 przez

Akcesoria i ubiór dla pięściarza

Judo, karate, boks tajski, MMA- w zależności od tego, którą ze sztuk walki chcemy uprawiać, warunkiem koniecznym do rozpoczęcia treningów jest zaopatrzenie się w odpowiedni sprzęt i strój do tego przeznaczony. Każdy szanujący swoje zdrowie zawodnik ma na celu, oprócz rozwoju psycho- fizycznego, odpowiednią ochronę narażonych na urazy poszczególnych części ciała. Dlatego też kieruję się on rozwagą i znajomością podstawowych zasad danej sztuki walki przy wyborze właściwego sprzętu treningowego.

Ubranie i obuwie do sztuk walki

Zastanawiając się nad wyborem stroju do sztuk walki, musimy zdecydować, na trening której z nich chcemy się udać. Każda ze sztuk walki wymaga bowiem dobrania odpowiednich butów, koszulek czy spodenek w taki sposób, by nie krępowały one naszych ruchów i nie przeszkadzały w treningu. W kickboxingu, muay thai i boksie sprawdzi się przylegająca do ciała koszulka rushguard wykonana z elastycznego, bawełnianego materiału oraz przylegające do ciała spodenki , najlepiej bez kieszeni, zamków czy guzików. Odzież powinna być dopasowana także rozmiarowo. Taki strój będzie też dobrą opcją na treningi MMA. W brazylijskim jiu- jitsu profesjonalnym strojem jest kimono, czyli luźna bluza ze spodniami, również bez kieszeni i suwaków.
W sztukach walki najlepiej sprawdza się odzież bawełniana, poliestrowa, polipropylenowa oraz wykonana z membran sportowych odzież. Ta ostatnia dobrze radzi sobie w treningach wykonywanych na zewnątrz. Obuwie natomiast powinno być cienkie, przepuszczalne i chroniące stopę przed urazami.

Ochraniacze i rękawice

Często wybierane akcesoria do sztuk walki to ochraniacze zapewniające bezpieczeństwo poszczególnych części ciała. Wyróżniamy wśród nich przede wszystkim:
a) ochraniacze na zęby (typu boil and bite, ochraniacze żelowe oraz protetyczne),
b) ochraniacze na głowę, czyli kaski treningowe,
c) ochraniacze na piszczele i kolana,
d) ochraniacze na łokcie,
e) rękawice (bokserskie, rękawice do MMA, rękawice chwytne).

 

Podobne

Tagi