Dodatkowa forma nauczania

lip 1, 2020 przez

Dodatkowa forma nauczania

Każdy z nas miał choć raz taką sytuację podczas edukacji, że czegoś nie rozumiał lub chciał dowiedzieć się czegoś więcej na dany temat. Istnieje forma nauczania, która umożliwia uczniowi lepsze zrozumienie danego materiału lub poszerzenie wiedzy.

DODATKOWA FORMA NAUCZANIA

Podczas edukacji uczniowie coraz częściej spotykają się z sytuacjami, w którym nie rozumieją treści przerabianego materiału. Powodów może być naprawdę wiele. Przykładowymi powodami są: brak umiejętności przekazywania wiedzy przez nauczyciela; uczeń nie rozumie materiału przekazywanego w określonej formie, ponieważ nie potrafi się skupić na lekcji lub jego nauczanie wymaga specjalnych środków. Nie zawsze jednak są to tak poważne problemy. Najczęściej jest to brak poświęconej ilości czasu na naukę; nie skupianie uwagi na lekcjach.

Jeśli nasze dziecko ma problemy z przyswojeniem wiedzy, chciałoby powtórzyć swoją wiedzę lub ją poszerzyć – być może bardzo dobrym rozwiązaniem okażą się korepetycje. Są to zajęcia, podczas których korepetytor prowadzi lekcję. Lekcje takie mogą odbywać się w bardzo różny sposób – nie zawsze ustalany jest plan nauczania lub inne rzeczy. Zajęcia mogą odbywać się indywidualnie lub w grupie. Więcej o korepetycjach znajdziesz na szukajnauczyciela.pl

GDZIE SZUKAĆ KOREPETYTORA?

Korepetytor, to osoba która prowadzi korepetycje. Zajęcia te mogą być z bardzo różnych dziedzin, przedmiotów. Bardzo popularne są zajęcia z przedmiotów ścisłych ( np. matematyka, fizyka, chemia) oraz z języków obcych ( np. język angielski, język niemiecki). Aby zapisać się na takie zajęcia można zgłosić się do szkółek, które zatrudniają korepetytorów lub poszukać indywidualnych ogłoszeń. Ogłoszenia te można znaleźć np. w Internecie. Poza Internetem – ogłoszenia tego typu można znaleźć np. w centrach miast lub blisko szkół.

Zajęcia w takiej formie są zazwyczaj dodatkowo płatne. Stawki są bardzo różne. Z jednakowymi kwotami można spotkać się w szkółkach, natomiast indywidualni korepetytorzy ustalają własny cennik. Niemniej jednak stawki za godzinę zależą od doświadczenia danego korepetytora, jego doświadczenia itp.

 

Podobne

Tagi