O co pytają mamy w internecie? Gdzie mamy mogą szukać wsparcia, pomocy w wychowaniu dziecka?

sty 21, 2020 przez

O co pytają mamy w internecie? Gdzie mamy mogą szukać wsparcia, pomocy w wychowaniu dziecka?

Kobieta, która zostaje mamą po raz pierwszy, ma mnóstwo pytań, wątpliwości i rozterek. Mogą być one całkiem błahe lub bardziej poważne. Również kobiety, które zostają mamami po raz drugi, potrzebują wsparcia i wskazówek na to, jak pogodzić wychowanie pierwszego dziecka z opieką nad nowo narodzonym członkiem rodziny. W sytuacji, kiedy nie mogą liczyć na pomoc najbliższych, porad muszą szukać z zewnątrz. Podpowiadamy, gdzie mamy znajdą wsparcie.

Rozterki mamy – gdzie szukać pomocy?

Najwięcej wsparcia i zrozumienia mamy mogą uzyskać w internecie, w którym roi się od różnorodnych poradników związanych z wychowaniem dziecka, jak również od portali społecznościowych, gdzie mogą wymieniać się swoimi problemami z innymi rodzicami. Wszelkiego rodzaju poradniki internetowe jak cafe-mama.pl odpowiadają na pytania mam, zaspokajając ich ciekawość i dając odpowiedzi na nurtujące pytania. Dzięki temu łatwiej przychodzi im ułożenie sobie w głowie wszystkich kłębiących się myśli i pozytywne patrzenie w przyszłość. Można nawet pokusić się o śmiałe stwierdzenie, że możliwość wyżalenia się w sieci lub lektura wartościowych poradników internetowych, pozwala mamom nie zwariować, a świadomość, że nie są same i zawsze mogą zwrócić się do kogoś, kto je zrozumie, daje im siłę i motywację do dalszych działań.

Mama w internecie – o co pyta?

W dzisiejszych czasach tematy najczęściej poruszane na forach internetowych, czy hasła wpisywane do wyszukiwarki, to te związane z pielęgnacją dziecka, karmieniem, chorobami, czy konkretnymi problemami. Wiele kobiet czuje się zagubionych, kiedy słyszy komunikaty napływające z różnych stron. Inaczej bowiem do kwestii pielęgnacji czy żywienia dziecka podchodzi pediatra, położna, a zupełnie inaczej osoby z najbliższego otoczenia (matki, teściowe, przyjaciółki itp.), z której każda ma inny pogląd na dany temat. Kiedy słyszy się wiele, zwłaszcza sprzecznych komunikatów („nie dawaj dziecku tego”, „a właśnie dawaj mu to i to” itp.) można ogłupieć. Wówczas rozmowa na forum internetowym z inną mamą lub zagłębienie się w treści artykułu poruszającego podobny temat, pomaga się zdystansować do danego problemu.

Oprócz prozaicznych problemów związanych z karmieniem czy pielęgnacją dziecka pojawiają się rozterki związane z rozwojem i nauką dziecka. Nie brakuje również pytań o to, jak przygotować dziecko na pierwszy dzień w żłobku czy przedszkolu, jak radzić sobie z rozstaniem z dzieckiem na czas powrotu do pracy. U starszych dzieci pojawiają się problemy w nauce, trudności w koncentracji, niechęć do nauki. Kobiety często nie radzą sobie z określonymi problemami wychowawczymi, szukają porad dotyczących tego, jak odnieść się do danego problemu, jak reagować na określone zachowania dziecka i jak, w miarę możliwości, nie popełniać błędów rodzicielskich.

Oczywiście pytania wraz z rozwojem dziecka stale się mnożą i wraz z nimi przychodzą inne wątpliwości oraz problemy. Na szczęście, współczesne mamy wiedzą, że nie są same i że gdzieś tam w przestrzeni internetowej jest ktoś, kto je zrozumie i będzie służyć radą.

Podobne

Tagi