Nauka języka obcego poprzez gry i zabawy

mar 6, 2021 przez

Nauka języka obcego poprzez gry i zabawy

Co zrobić aby nauka języków obcych nie była nudna?

Nauka języków obcych to w obecnych czasach nie jest nieosiągalnym luksusem dla wybranych, ale ogólnodostępną usługą dla każdego. Jest wiele szkół językowych, kursów stacjonarnych, kursów online, aplikacji na telefony, tablety, komputery… Każdy może dopasować odpowiednią metodę dla siebie. Pomimo mnóstwa dostępnych narzędzi do nauki języka obcego, bardzo ważne jest, aby naukę zaczynać już od najmłodszych lat ponieważ z wiekiem coraz trudniej się zdecydować (ale oczywiście wiek nie jest żadną przeszkodą ) i tak oto naprzeciw wychodzą nam przedszkola językowe. Idea jest super, dzieci bardzo szybko przyswajają nową wiedzę, ale jak wiadomo trzeba je do nauki zachęcić w kreatywny sposób najlepiej za pomocą gier i zabaw co również może okazać się strzałem w dziesiątkę jeżeli chodzi o „starszych” uczniów.

Gry językowe – sposób na naukę języka angielskiego nie tylko dla dzieci

Obecnie na rynku dostępna jest bardzo duża ilość różnorodnych gier do nauki języków obcych. Taki sposób nauki jest bardzo ciekawy i sprawi że nauka języka obcego stanie się super frajdą i zabawą a do tego będzie ćwiczyć naszą pamięć i koncentrację. Gry do nauki języka angielskiego (najczęściej wybierany język obcy do nauki) mają różnorodną tematykę od gier na temat budowania miasta, poprzez medyczne a kończąc na gotowaniu. Gry do nauki angielskiego można podzielić na kilka różnych kategorii polegających na: sortowaniu, porządkowaniu, układaniu, szukaniu brakujących informacji, zgadywaniu, dopasowywaniu, opisywaniu, nazywaniu, wymianie informacji z innymi uczestnikami, odgrywaniu ról, Każdy znajdzie dla siebie lub swojego dziecka odpowiednią dziedzinę którą jest zainteresowany, np. jeżeli jest to miłość do zwierząt, to można zacząć naukę od gier i zabaw w takim temacie.

Scrabble po angielsku

Fantastyczną grą do nauki będzie gra w scrabble po angielsku. W bardzo ciekawy sposób „zmusza” do myślenia. W tej grze nie tylko trzeba znać odpowiednie słowo, ale również trzeba je prawidłowo ułożyć z literek które mamy dostępne. Scrabble rozwijają spostrzegawczość i pomysłowość oraz nakłaniają do obierania jak najlepszych taktyk tak aby ograniczyć przeciwnikowi możliwość ułożenia wysoko punktowanych słów. Ta gra do nauki angielskiego będzie strzałem w dziesiątkę podczas spotkań z przyjaciółmi:)

Gry i zabawy do nauki języka obcego – podsumowanie

Tak więc jak widzimy uczenie się języków obcych nie musi być nużące, nudne, żmudne i nie musi być przykrym obowiązkiem, który trzeba zaliczyć każdego dnia (minimum15 min. dziennie) Nie musi polegać na sztywnym uczeniu się słówek z kartek w książce czy w zeszycie. Nauka np. języka angielskiego może być super zabawą i przyjemnością na którą dzieci będą czekać codziennie a i dorośli z większą radością w taki właśnie sposób będą przyswajać wiedzę. Bardzo dobra wiadomość jest taka, że wszystkie rodzaje gier i zabaw możemy bez problemu znaleźć w internecie jako aplikacje które są zazwyczaj darmowe i ogólnodostępne. Jeżeli natomiast nie chcemy, aby nasze dziecko spędzało kolejne godziny przed komputerem lub z telefonem w ręku, to również nie ma problemu. Otóż sklep z zabawkami dla dzieci, to jest odpowiednie miejsce, aby zaopatrzyć się w gry planszowe do nauki języków obcych. Poza tym że po wybraniu tego typu gier nasze oczy, oraz oczy naszych dzieci odpoczywają od wszelkiego rodzaju świateł ekranów i monitorów, to spędzamy razem czas i jednocześnie wszyscy uczymy się języka obcego mając przy tym gwarantowaną świetną zabawę.

Podobne

Tagi