Jak skutecznie i szybko nauczyć się angielskiego?

sty 30, 2021 przez

Jak skutecznie i szybko nauczyć się angielskiego?

Nauka języków obcych może niektórym przysparzać wiele trudności, a z kolei inni z ogromną łatwością będą przyswajać kolejne słówka czy zasady gramatyki. Zależy to od każdego z osobna, jednak nawet jeśli wcześniej sami natrafialiśmy na swój własny wewnętrzny opór przy nauce języka angielskiego, możemy coś z tym zrobić i ułatwić sobie proces nauki, zwiększając tym samym łatwość przyswajania wiedzy.

Odpowiednia motywacja i określenie celu

W dużej mierze łatwość przyswajania wiedzy niezależnie od przedmiotu zainteresowań zależy od naszej motywacji, a więc to nasze nastawienie do nauki uwarunkowuje to, czy nauka będzie nam przychodziła z łatwością, czy raczej z wielkim trudem. Jeśli bowiem sami będziemy chcieli się uczyć i przede wszystkim, będziemy umieć określić cel tej nauki, to może się okazać ona nawet całkiem przyjemna, jednak kiedy będziemy traktowali ją jako przykrą konieczność i będziemy uczyli się z wielką niechęcią, no to nie nauczymy się zbyt wiele. Nauka języka obcego, na przykład angielskiego szczególnie wymaga dobrej motywacji i wcześniej już wspomnianego celu, a więc powinniśmy spróbować najpierw określić cel, dlaczego chcemy w ogóle się uczyć tego języka. Mając już cel, będziemy do niego coraz bardziej dążyć, co ostatecznie zapewne okaże się bardzo pomocne.

Nauka samodzielna

Ucząc się języka angielskiego, możemy postawić na uczenie się samodzielnie w domu, korzystając z wyszukanych przez siebie informacji w Internecie czy też w książkach. Uczenie się samodzielnie wymaga od nas jeszcze większych pokładów motywacji, cierpliwości i wytrwałości, ponieważ kiedy nikt niczego nam z góry nie narzuca, a musimy rozliczać się z wykonanej pracy przed samym sobą, nierzadko jest to bardzo trudne, a wręcz czasami niewykonalne. W domu co chwila nas przecież coś rozprasza, co skutecznie potrafi utrudnić jakąkolwiek naukę czy pracę. Poza tym ucząc się samemu, nie mamy możliwości, by ktoś weryfikował zrobione przez nas zadania, wskazywał nasze ewentualne błędy i poprawiał je, mówiąc nam przy tym, na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę.

Kurs językowy

Podchodząc do nauki, możemy także postawić na kurs języka angielskiego online, który występować może w różnych formach. Można bowiem znaleźć kursy oferujące zajęcia wraz z udziałem innych osób, a można także wybrać kursy indywidualne, czy to jeśli chodzi o lekcje z nauczycielem, kontrolującym regularnie nasze postępy, czy też, jeśli chodzi o kurs w formie na przykład książki, czy materiałów internetowych. Każdy z wyżej wymienionych kursów ma swoje plusy i minusy. Oczywiście największą zaletą kursu w grupie jest fakt, iż będąc w swojej grupie zajęciowej, będziemy bardziej zdeterminowani do nauki i wykonywania wyznaczonych zadań, a także, co jeszcze ważniejsze, będziemy mogli porozmawiać w języku angielskim z innymi osobami i nawzajem poprawiać swoje błędy pod okiem nauczyciela. Kurs indywidualny również ma swoje zalety, ponieważ w jego przypadku nauczyciel zwraca uwagę tylko i wyłącznie na nasze błędy i tylko nad nimi pracuje, co daje nam poczucie ważności i też w pewien sposób jeszcze bardziej zmusza nas do przykładania jak największej uwagi do naszej nauki.

Ostatnio na przykład natrafiłam na bardzo ciekawy kurs języka angielskiego online Speakingo. Nauka polega na nim na rozmowie z… komputerem lub telefonem według specjalnie uzłożonej ścieżki dydaktycznej, obejmującej całą gramatykę i najważniejsze słownictwo. Co ciekawe jednak nie trzeba “wkuwać” tam słówek ani suchej teorii, lecz całość nauki polega na rozmowie. Czyli uczymy się jak dziecko uczące się mówić!

Wielu z nas nauka języków obcych przychodzi z trudnością, jednak testując różne metody nauki i wybierając tę najbardziej dla nas odpowiednią, biorąc również pod uwagę odpowiednią motywację, jesteśmy w stanie bardzo sobie w tym pomóc, ułatwić swoją naukę i skutecznie poprawić łatwość przyswajania nowych słówek czy też zasad gramatycznych. Jeśli szukasz dla siebie nowej metody nauki języka angielskiego, polecam wypróbować kurs języka angielskiego online Speakingo – tym bardziej że po rejestracji pierwszy tydzień na wypróbowanie dostaje się za darmo i bez żadnych zobowiązań!

 

 

 

Podobne

Tagi