Pourlopowe dylematy matki

kwi 22, 2017 przez

Pourlopowe dylematy matki

Kończy Ci się urlop macierzyński i wychowawczy, czas wrócić do pracy i nagle pojawia się problem, że nie masz z kim zostawić dziecka? Nie musisz się o nic martwić. Dziś wiele przedszkoli i żłobków wychodzi na przeciw oczekiwaniom rodziców.

Do placówek będących jednostkami budżetowymi gminny mogą zapisywać się dzieci w wieku od 2, 5 lat a do przedszkoli prywatnych i żłobków nawet maluchy. Chcąc zasięgnąć informacji na temat funkcjonujących placówek w miejscu naszego zamieszkania, najlepiej w wyszukiwarce internetowej odnaleźć spis przedszkoli ze swojego terenu, przejrzeć ich ofertę a po jej dokładnej analizie wybrać to przedszkole, które będzie spełniało nasze oczekiwania.

Bierzmy pod uwagę przede wszystkim godziny pracy danej placówki (wiele z nich jest otwartych tylko do 16 podczas gdy niektórzy rodzice pracują do 17). Niezbędne jest też porównanie kosztów uczęszczania dziecka do przedszkola. Pamiętajmy, że te które prowadzi gmina są zdecydowanie tańsze niż prywatne, ale jednocześnie trudniej się do nich dostać w przypadku dużej liczby kandydatów (rekrutacja odbywa się zgodnie z kryteriami ustanowionymi w ustawach a także uchwałach danych jednostek samorządu terytorialnego).